בית > פנינים

פנינים

 
ל- GOLDIAM קולקציה של תכשיטי פנינים מדהימה ומובחרת.
הפנינה הינה אבן חן נדירה ויפיפייה מקורה בצדפות מסוימות הגדלות בים. הינה אבן חן נפוצה והחשובה ביותר מבין האבנים שמקורן ביולוגי. גוף זר (לאו דווקא גרגיר חול) אשר נכנס בשוגג לתוך גוף הפנינה גורם לה לשחרר חומרים עיקריים של הסידן הפחמתי ((CaCO3 משולב עם חלבון. בתוך צדפות אלו ישנם תאים המפרישים חומר שנקרא דר, שמצפה את העצם הזר בכדי שלא יזיק לגוף הצדפה. שילוב זה של ההפרשות נערם בשכבות ויוצר כדור נוצץ ומבריק ביופיו. תהליך זה נמשך לאורך כל חיי הצדפה. כיוון שהפנינה עשויה בעיקר מסידן פחמתי, היא נמסה בחומצה, יין ואפילו מיץ תפוזים..
סוגי פנינים כוללות פנינים טבעיות, פנינים מעובדות ומלאכותיות. רוב הפנינים שתמצאי בחנויות תכשיטים הן פנינים מעובדות. פנינים טבעיות הן נדירות ביותר.
הפנינים היו ונשארו מבוקשות ביותר לתכשיטים. מקצועם של שולי הפנינים היה לצלול, בדרך כלל ללא אמצעי צלילה, ולחפש צדפות שמכילות פניני ים. כיוון שגידול פניני ים קשה יותר מגידולם של פניני מים מתוקים ומניב פחות רווח, הן יקרות יותר עד כדי פי כמה מאות. לפיכך, הוקמו עם השנים חוות פנינים מעובדות המגודלות במים מתוקים ובהן מגדלים פנינים באיכות מעולה ובגדלים שונים. הפנינים הטבעיות, ששלייתן מהמים היא מסוכנת וקשה הולכות ומתמעטות וכיום מרבית הפנינים החדשות הינן מעובדות, כלומר כאלה שגודלו בחוות לגידול פנינים. בפנינה המעובדת, מוכנס לתוך הצדפה גירוי באופן מלאכותי ולאחר תקופה של כ 3 שנים נוצרת הפנינה.
פניני ים טבעיות ניתן למצוא סביב סרי לנקה, אינדונזיה, חופי דרום הודו, דרום יפן, חופי קליפורניה ומפרץ מקסיקו  ואיים רבים נוספים באוקיינוס.
על מנת לבדוק אם פנינה הינה אמיתית הדרך הטובה ביותר היא לשייף אותה על השן ואם היא מרגישה חלקה – היא מזויפת, אם היא מרגישה חולית – היא אמיתית. ניתן גם לבחון אותה בלופה ולראות מעין שריון קשקשים.
בארה"ב, אוסטרליה ותאילנד הפנינה היא אבן ההולדת של חודש יוני.
תכשיטי הפנינים ב GOLDIAM עשויים מפנינים מלאכותיות שהינן חרוזי זכוכית חלולים מלאים שעווה או חרוזי זכוכית והמחירים באתר הם לפנינים אלו. ניתן גם לשבץ פנינים מעובדות בעלות נוספת. אנא צרו קשר אם ברצונכם בפנינים מסוג מסוים בתכשיט שלכם.

© 2012 Goldiam. All rights reserved
YCS-Yahalom Creative Solutions, Leveraging Technology. Powered By EasyStock™