בית > אבני חן

אבני חן

קצת על אבני החן ב GOLDIAM - אבן חן בהגדרתה הרחבה, היא סלע, מינרל או מאובן נדיר, יפה במיוחד ובעלת ערך כספי רב, שלאחר עיבוד יש לה ערך כספי רב והיא משמשת כתכשיט. בדרך כלל נמצאות אבני החן בסלעים במעמקי האדמה או בנהרות ונחלים. ההגדרה המצומצמת של אבני חן היא אבנים שדרגת הקשיות שלהם על פי סולם מוס היא 8-10 כמו היהלום, הקשה ביותר; כמו כן, גם אבן הברקת והאודם.עם זאת, בחיי היום יום נחשבות לאבני חן פעמים רבות גם אבנים שדרגת הקושי שלהן הן בערך 7 כמו הקוורץ, הטורקיז, האחלמה, הנפך, הירקן, וכו'.
לאבני חן כדוגמת היהלום, ברקת, אודם וספיר ישנו מבנה גבישי בעל סידור מחזורי ארוך טווח של אטומי החומר, המקנה לאבנים הללו את צורותיהן הייחודיות ואת אופן השתברות האור בהןהאבנים היקרות מקבלות את צבען מריכוז התחמוצת המתכתית שבהן. ריכוזים גבוהים יחסית של אבני חן נמצאים בדרום אפריקה, גרמניה, ברזיל, מקסיקו, טיבט ובארצות רבות אחרות. כאשר האבנים הן במצבן הטבעי הן נראות בדיוק כמו אבנים רגילות. לאחר שמקלפים את ה"קליפה" העשויה ממינרלים, ולאחר שמלטשים את האבן, מגלים את אבן החן המבריקה הנמצאת בפנים. ערך האבן נקבע על פי משקלה בקרטים. זיהויה של אבן החן נקבע על ידי מומחים גמולוגיים בתחום שמבחינים בין סוגי המינרלים. באופן מלאכותי אפשר לייצר את אבני האודם, הברקת והספיר ואפילו את היהלום.
עם השנים, יחס האדם לאבני חן סגולות ותכונות שונות, והן תפסו ועדיין תופסות מקום רב בדתות ובאמונות שונות. בקברים קדומים נקברו עם המת לעתים גם אבנים יקרות. את האבנים האלו מצאו הצלבנים ולקחו אותם לאירופה, שם ייחסו לאבנים האלו כוחות קסם. לדוגמה, אבן הספיר נחשבה כמגנה מפני עוני. היהלום, האודם, הספיר האופאל והאחלמה נחשבות לאבנים טובות ממש.

ברקת היא בין אבני החן העשירות ביותר בתכלילים. התכלילים המצויים בתוכה מהווים מידע חשוב על מקורה ואיכותה ומשפיעים על ערכה הכלכלי. למעשה, תכלילים אלה הם פגמים שנוצרו בשלבים שונים של ההתגבשות. לברקת יוחסו תכונות שונות, בעיקר סגולות מרפא: נגד מחלות הנפיליה והדיזנטריה ונגד פגיעות בעיניים. נשים האמינו כי הברקת תסייע להן לעבור את הלידה בשלום. האצטקים ובני האינקה האמינו כי הברקת היא אבן קדושה והודות ההודיות מספרות על סגולותיה של הברקת כמשרת מזל ורווחה. לאורך ההיסטוריה ייחסו לברקת השפעות מיסטיות, כגון היכולת להגן על העונד אותה מרוחות רעות. במקומות שונים נחשבת הברקת אבן ההולדת של חודש מאי.
ספיר - היא אחד הסוגים של המינרל קורונדום, כאשר ההבחנה היא על פי הצבע. קורונדום באיכות של אבן חן שצבעה אדום מכונה אודם (רוּבי) ושאר סוגי הקורונדום באיכות של אבן חן מכונים ספיר.הקורונדום (אודם וספיר) הוא המינרל הטבעי בעל הקשיות הגבוהה ביותר אחרי יהלום
.
כל אבני החן שלנו הן 100% נטבעיות ומקוריות ממכרות מברזיל ואפריקה. יש לנו מגוון אבני ברקת ירוקות ספיר צהוב וכחול, אבני אודם ועוד

© 2012 Goldiam. All rights reserved
YCS-Yahalom Creative Solutions, Leveraging Technology. Powered By EasyStock™