בית > צורות של יהלומים

צורות של יהלומים

הצרכנים שקונים תכשיטים לעיתים קרובות אינם מודעים לצורות השונות של היהלומים הזמינים.

יהלומים עגולים
יהלום בחיתוך עגול הוא הצורה הפופולרית ביותר. במשך כמעט 100 שנים, חותכי יהלומים פיתחו נוסחאות הבודקות את הדרך שבא האור בא לידי ביטוי, וחישובים מתמטיים מתוחכמים, על מנת למקסם את הברק ביהלומים עגולים.

חיתוך פרינסס
לאחר החיתוך העגול, חיתוך פרינסס הוא הצורה הפופולרית השניה. הברק והצורה הייחודיים מסבירים את הפופולריות שלו בטבעות אירוסין.

חיתוך אמרלד
לחתוך האמרלד יש מראה ייחודי ומלבני. חתך אמרלד מדגיש את הבהירות של פני היהלום.

חיתוך אשר
זו צורה ייחודית כמעט זהה לזה של חיתוך אמרלד, אבל זה מרובע. לחלק התחתון של החתך יש פינות מלבניות בסגנון זהה לחיתוך אמרלד.

חיתוך אובלי
צורה זו היא בדרך כלל לא פופולרית לטבעות סוליטר, אבל חיתוך זה פופולרי מאוד בטבעת המשובצת ב-3 אבנים בעלת אבן מרכזית ושני יהלומים תואמים בצדדים.

חיתוך המרקיזה
חתך המרקיזה הוא צורה מסורתית כמו חיתוך אמרלד, ונמצא במקום הרביעי בפופולאריות שלו.

חיתוך טיפה
לוקח את הטוב ביותר של האליפסה ומרקיזה, בצורת דמעה נוצצת. עיצוב אידיאלי עבור תליונים או עגילים.

חיתוך לב
סמל הרומנטיקה, צורה זו היא למעשה יהלום בצורת אגס עם סדק בחלק העליון. מיומנות הליטוש בצורה זו היא קריטית.

בריליאנט
חיתוך בעל 70 פאסטים על מנת לאפשר השתקפות מרבית כתוצאה משבירת האור. החיתוך דורש שמשקל רב יותר יופנה כלפי עומק היהלום כדי למקסם את הזוהר והברק.

כרית
זהו חיתוך בסגנון עתיק שדומה לחיתוך מכרה ישן, שהוא חתך עמוק עם פנים גדולות, היה נפוץ בשלהי המאה ה-19 ושנות המאה ה 20 המוקדמות, חתך אובלי מודרני.

בגט
צורת יהלום מלבנית מקובלת לשיבוצי טבעות ותליונים, בדרך כלל כתוספות לאבן מרכזית, לאבני צד בטבעות הבגטים הינן אבנים ברורות ומעניינות ביופיין.

טייפר
צורה שהתפתחה בהתאם לגלם ארוך שצורתם לא אחידה קצה חד רחב, וקצה שני הולך וצר, בשונה מהבגטים ששני צלעותיהן הנגדיות שוות עם התפתחות הביקוע בארצנו החלו ביקושים לצורת הטייפרים. כמו הבגטים גם הטייפרים מבוקשות מאוד לאבני צד בעיקר בטבעות.

© 2012 Goldiam. All rights reserved
YCS-Yahalom Creative Solutions, Leveraging Technology. Powered By EasyStock™