בית > Blog > ענתיקה או וינטאג'?

ענתיקה או וינטאג'?

ענתיקה או וינטאג'?

משחר ההסטוריה האדם נהג לקשט את עצמו בתכשיטים מעשה ידיו, לא פלא שכל כך הרבה סמלים, קמעות מזל ואמונות שונות קשורות לעולם זה…מאבני מזל טובות דרך דמויות של בעלי חיים ועד לסמלי דת, רובן ככולן נוצרו מתוך אמונה כי העונד/ת אותם יזכה לשיפור כלשהו בחייו, בדרך זו או אחרת. תכשיטים היו מאז ומתמיד חלק מהמורשת האנושית, התכשיטים היו מצרך מבוקש, ואנשים נהגו "לבטח" את עצמם עם שלל חפצים, בעיקר חפצי ערך עם אבנים טובות, כנגד עין הרע ואכזריות הגורל. השימוש בתכשיטים כסמלים החל לפני עידן ועידנים ונמשך גם היום, וכך אנחנו מוצאים את עצמנו שומרים תכשיטים העוברים מדור לדור כמזכרות משפחתיות.

הידעת? סביר להניח ש.....לא....

בעבר המילה וינטג' התייחסה לאיכות היין המשתפרת עם השנים! המושג וינטג' הושאל לעולם התכשיטים מעולם היין, שבו יין טוב וישן נחשב לאיכותי יותר, שכן איכותו נובעת משנת בציר הענבים. מקור המילה vintage באנגלית הוא פשוט "שנת בציר", והמונח הושאל גם לאופנת בגדים, אביזרים ורהיטים. מאז השפה השתנתה והמושג וינטג' נהיה מושג המתייחס לאופנה ההולכת ומשתבחת עם השנים. אופנת וינטג' נהייתה פופולארית מאוד בשנים האחרונות, וינטג' תופס מקום בקופסאות תכשיטים רבות של נשים בעולם ומשמש כאקססורי המוסיף סטייל מיוחד למראה היומי או לאירועים מיוחדים. 
עם כל שמלת ערב שחורה קטנה וסולידית, אפשר לשלב טבעת, צמיד, תליון או שרשרת וינטג' עתיקים מזהב, ולקבל שלל מחמאות על הופעה מיוחדת ומושכת תשומת לב.

מהם תכשיטי וינטג'?

מהם תכשיטי וינטג', או תכשיטים בסגנון וינטג', ומהיכן בכלל הגיע המונח הזה  ?המונח תכשיטי וינטג' מתייחס לפריטים ישנים שאינם עתיקים אך גם אינם מודרניים. תכשיטים משובצים באבני חן: טבעות אירוסין בסגנון וינטג', טבעות נישואין בסגנון מיוחד וינטג', ותכשיטי יהלומים: טבעות אירוסין בעיצוב וינטג' מיוחד:  יהלומים בצורות וצבעים בסגנון וינטג', טבעות נישואין בסגנון וינטג' מיוחד..

תכשיטים בעלי ערך

עבור אנשים רבים, לתכשיטים יש ערך סנטימנטלי משמעותי, מעבר לערך הכספי. תכשיטים שקיבלנו כמתנה לאורך חיינו למשל טבעות נישואין וינטג' או שרשרת שעברה בירושה, שגם היא נחשבת וינטג', תכשיטים שסימלו את המחויבות שלנו בברית הנישואין או כאלה שהיו שייכים ליקירינו שאינם עוד. העיסוק בתכשיטים נוגע בכל אחד, וכך גם הצורך שלנו לשמור ולשמר אותם.

 
 
 

תכשיטי וינטג' או בסגנון וינטג'?

 
מי שחושק בתכשיט וינטג', עשוי בהחלט למצוא כמה כאלו בקופסת התכשיטים של סבתא. התכשיטים שהיו אופנתיים בשנות ה-50 וה-60 של המאה העשרים, ולבטח גם קודם, ייחשבו היום לבטח לתכשיטי וינטג' אופנתיים מקוריים. בתכשיטי וינטג' משתמשים לרוב בזהב, אבני חן ויהלומים חדשים, ומעצבים אותם בסגנון עתיק. כך מקבלים תכשיט חדש, שיוצר בשיטות חדשות ובאמצעות חומרים חדשים, רק בעל מראה עתיק, ומראה קלאסי שיחזיק מעמד שנים רבות.  היתרון המשמעותי ביותר בבחירת תכשיט בסגנון וינטג' עם יהלום, טמון בידיעה כי התכשיט יוצר על ידי בעלי מלאכה ששמו לב לכל פרט ופרט, והשתמשו ביהלומים איכותיים בכדי לייצר תכשיט בולט ביופיו. לעיצוב התכשיט יש מסורת של היסטוריה, ועצם הקבלה וההכרה במשמעותו ההיסטורית מעניקה לו משמעות רבה יותר, והופכת אותו למיוחד יותר. רכישת טבעת אירוסין בסגנון וינטג' מבטיחה כי זו תישאר אלגנטית ויפה לנצח, כחלק ממגוון עיצובים בעל יופי מאופק ונצחי, הנדמה כאילו עבר בירושה מהסבתא רבתא

מה מאפיין את טבעות האירוסין המעוצבות בסגנון וינטג'?

טבעות האירוסין של היום מגוונות הרבה יותר, מאלו שהוצעו לנו בעבר והן מביאות איתן יופי והרבה מאד סטייל. טבעות האירוסין, המעוצבות על פי אופנת עבר (וינטג') מאופיינות באלמנטים קלאסיים, עדינים מאד, כאלה שמזכירים לנו את אופנת העבר, את הסגנון שהיה מקובל מאד מבחינת עיצובית בשנות ה-20, שנות ה-30 ואפילו שנות ה-50 של המאה הקודמת.
טבעות אירוסין וינטג' יכולות להתאים לשרשראות וינטג', וגם לעגילים וינטג', אך אפשרי להתאים גם שרשראות ועגילים המעוצבים בסגנון קלאסי ולא בהכרח סגנון וינטג'. וכאן הייחודיות שלהן, הטבעות המיוחדות בסגנון וינטג' , נפלאות לצד תכשיטים המגיעים בעיצובים שונים ויוצרות יחד איתם מראה שלם והרמוני. טבעות כאלו מחמיאות מאד לעונדות אותן ומושלמות כטבעות אירוסין. הן משדרות איכות, הן משדרות מקוריות וקריצה אל העבר, לשנים רחוקות ויפות.

תכשיט יהלום וינטג'

 
תכשיטי וינטג' הם דבר נפלא, אין אישה שלא תשמח לקבל טבעת יהלום בסגנון וינטג', כמתנה או לקנות לעצמה אחד כזה. אחד התכשיטים היפים ביותר שאנחנו יכולים לקנות הוא טבעת יהלום וינטג'. טבעת וינטג' הוא תכשיט יפהפה שאנחנו מקבלים ממנו יופי איכותי שספק אם נקבל אותו בתכשיטים אחרים. טבעת וינטג' היא תכשיט עתיק עם מאפיינים ייחודים ולרוב אין עוד טבעת כמוה. זוהי טבעת מיוחדת בעלת צורה שונה ועיצוב אישי כך שהיא יכול להיות גולת הכורת של התכשיטים שלנו. זוהי נקודה חשובה בעלת משמעות גדולה כאשר אנחנו קונים תכשיט וינטג' ואנחנו צריכים להיות מודעים אליה.
 
 

האם האיכות והמחיר של טבעת יהלום וינטג' שונים מטבעת יהלום רגילה?

השאלה המרכזית היא מה מחירה של טבעת וינטג' ומהי האיכות שלה. ראשית חשוב לציין כי מחירה של טבעת אירוסין או נישואין בסגנון וינטג' נגזר ישירות מהאיכות שלה. ככל שהטבעת יותר איכותית כך היא תהיה יותר טובה וכך אנחנו נוכל ליהנות ממנה יותר. המחיר של טבעת וינטג' יהיה שונה ממחירה של טבעת רגילה וזאת עקב העיצוב הייחודי שלה. אל דאגה טבעת וינטג' שומרת על איכותה, אבל נכון...יש צורך לנקות אותה ואולי כדאי לעשות זאת עם איש מקצוע בכדי להבטיח כי הניקיון יהיה יסודי.
אם כך, היכן אפשר לקנות תכשיט וינטג', לאן נלך לקנות את הטבעת היפה ביותר שיש? התשובה היא שאנחנו יכולים לקנות תכשיט וינטג' או בבורסה, או בחנות ייעודית או לחילופין,  ממעצב מומחה לתכשיטי וינטג'. היום תכשיטים וינטג' - אוצר אמיתי.
למי טבעות אירוסין או נישואין בסגנון וינטג' מתאימות?

טבעות אלו מתאימות לכל אישה. הן מתאימות לנשים שאוהבות תכשיטים והרבה וגם לנשים שכמעט ולא נראה עליהן תכשיט. בגלל שהן עדינות וקלאסיות מאד, הן נפלאות לנשים שאוהבות ללבוש סגנון סולידי יחסית ובגלל שהן מיוחדות מאד וקצת שונות מאחרות, הן משתלבות נהדר לצד בגדים ססגוניים יותר אצל נשים שאוהבות את הצבע. טבעות אירוסין בסגנון וינטג' יכולות גם להתאים לנשים בכל הגילאים. לבחורות צעירות בנות 20 וגם לנשים בוגרות יותר שאלה עבורן נישואין שניים למשל. טבעות אירוסין בסגנון וינטג' יכולות להתאים לנשים כהות עור וגם לנשים בהירות, הן משתלבות נהדר גם לצד טבעות נוספות ומקבלות מקום של כבוד. אי אפשר להתעלם מהן ולו בזכות היופי שלהן והעובדה שהן מביאות איתן סגנון עיצובי שהפוך לחלוטין מהסגנון המודרני. 
כשמחפשים טבעות אירוסין, בין אם בסגנון וינטג' ובין אם בכל סגנון אחר, כדאי לשים לב לאיכות שלהן. חשוב שהן תהיינה איכותיות, כאלו העשויות מחומרי גלם עמידים וחזקים. כאלו שמשלבות אלמנטים שונים מאיכות גבוהה גם כן. ישנן לא מעט טבעות אירוסין  בסגנון וינטג' מיוחד ולכן, מומלץ מאד לפנות למקומות המתמחים בעיצוב ובייצור טבעות אירוסין וינטג', וכאלה שמציעים לכם  עיצובים מאיכות גבוהה. כך לא תצטרכו להתפשר על אף פרמטר והטבעת תהיה בחירה מפתיעה.
תתחדשו....או יותר נכון שכל בנות השושלת שלכן תתחדשנה!

© 2012 Goldiam. All rights reserved
YCS-Yahalom Creative Solutions, Leveraging Technology. Powered By EasyStock™